За останніх пару років стало вигідно встановлювати комбіновані системи опалення (використовують кілька систем працюють на різних енергоресурсах: газовий котел і електричний обігрівач, або газовий і твердопаливний котел). Мета таких маніпуляцій в тому, що б використовувати кожен з ресурсів по мінімуму, в результаті ви платите адекватну ціну за опалення оскільки не перевищуєте ліміт.

Якщо в 2013 році такі експерименти були рідкістю, і виправдані вони були в великих виробничих приміщеннях або в будинках з великою площею, то в 2015 році, після введення нових цін на енергоресурси, це ставати необхідністю. І вже не грає роль, великий будинок у Вас, або невелика дача.

Які системи краще комбінувати? Я глибоко переконаний в тому, що "немає однієї таблетки від всіх хвороб", тому варто розглядати всі можливі варіанти. Найпростіший спосіб скомбінувати електричні обігрівачі та газову або твердотопливную систему опалення. Причина в тому, що електрику є базовою складовою при споруди будь-якої будівлі (будинок, склад, виробництво) з цього найпростіше буде створити додаткову систему опалення на базі електрики. А ось газовий або твердопаливний котел, тут дивіться по ситуації, що буде простіше і головне вигідніше.

Відносно електричних систем - на перший погляд, ринок сповнений пропозицій, а якщо придивитися, то їх не так вже й багато. Розбити їх можна на 2 великі групи:
1) конвекційні (масляні обігрівачі, конвектора, тепловентилятори)
2) інфрачервоні (теплові панелі, стельові системи опалення)

    
Група 1 більш звична для нас, ми такими системами користувалися з дитинства, знаємо їх, та й за ціною вони доступніші. Основна відмінність буде тільки у витраті з електрики - "їдять вони добре" та й розраховані для приміщень з висотою стелі до 2,6 метра. А якщо Вам потрібно гріти офіс з висотою стелі 3,5 метра або взагалі виробництво - тоді про економію можна забути.
    
Група 2 "новачок" на ринку. З кожним роком слово інфрачервоне опалення ставати звичніше, вони все частіше зустрічаються в побуті і побуті. Багато статей написано про користь і шкідливий вплив від інфрачервоного обігрівача, їх обов'язково варто прочитати (стаття). Для додаткового опалення в приміщеннях де знаходяться люди необхідно застосовувати обігрівачі які працюють в довгохвильовому діапазоні інфрачервоного діапазону, іншими словами - обігрівачі з температурою на поверхні до 350 градусів по Цельсія. Такі обігрівачі будуть значно економічніше, в порівнянні з конвективними, але стартова вартість їх буде вище.

Підбір обігрівачів буде заздрість від параметрів приміщення, точніше висоти, а так само за зовнішнім виглядом і області застосування.

    
У приміщеннях з висотою стелі до 2,5 метрів - настінні обігрівачі типу Уден-с або Теплокераміка
    
в приміщеннях з висотою стелі від 2,5 до 2,8 - можна так само використовувати настінні моделі і варто розглянути обігрівачі Білюкс.
    
У приміщеннях з висотою стелі вище 3,0 метра - ефектівность використання настінних опалювальних приладів буде нижче, в порівнянні з стельовими. І чим вище висота стелі, тим більш економічними будуть саме стельові системи опалення.

На скільки ефективніше будуть стельові обігрівачі Білюкс, у порівнянні з іншими?
Якщо розглядати побутові приміщення, з висотою стелі 2,5 ту перевагу стельових обігрівачів буде не настільки істотно, близько 10%. При висоті стелі 3 метри, різниця буде від 10 до 30%, а в промислових приміщеннях з висотою стель від 3,5 метрів, перевага буде істотним - до 50%.

З чим це пов'язано? Тут все елементарно, в інфрачервоних приладах тепло передається променем від нагрітої поверхні до предмета находівшевося в зоні обігрівача. Так ось, при установки на стіну, частина променів (близько 30%) у Вас буде спрямована на стелю, коли приміщення невисока, на це не варто звертати уваги. Але при збільшенні висоти, варто задуматися - навіщо гріти непотрібну область? З стельових розташуванням обігрівачів ці питання автоматично відпадають, тому що промені максимально спрямовані вниз, до підлоги.
опалення Білюкс

 

Підсумок: Додаткове опалення приміщень необхідно практично кожному, в залежності від Ваших потреб підійдуть такі варіанти:

    
Краса і дизайн: настінні теплові панелі UDEN S або керамічні обігрівачі TEPLOCERAMIC
    
Доступність в ціні: тут вибір за масляними обігрівачами, конвекторами або тепловентиляторами. Але не забуваєте про їх високому споживанні електрики
    
економічність:

    
в приміщеннях з висотою стелі до 2,5 метрів, настінні інфрачервоні обігрівачі
    
в приміщеннях з висотою стелі від 2,5 до 2,8 метрів, настінні інфрачервоні обігрівачі або стельові системи обігріву
    
в приміщеннях з висотою стелі від 2,8 метрів, наша порада буде тільки за стельові системи опалення Білюкс. Вони підійдуть як для побутових приміщень ( "новобуд" або "сталінка") так і для виробничих або складських будівель.

Так прибуде з Вами