Ця стаття буде корисною для тих, хто шукає насос для дачі, але ще не знає який зробити вибір, і як правильно використовувати майбутнє преобретение. Коротко про електричні насосах: принцип роботи і область застосування.

Всі насоси можна розділити на три великі групи:

 1. Відкачування води: Видалення непотрібної води (наприклад, при затопленні, спорожнення від води плавального басейну)
 2. Полив (зрошення): Полив садів зібраної дощовою водою або підземної ґрунтовою водою
 3. Побутове водопостачання: Повністю автоматизоване водопостачання будинку (туалет, пральна машина) і саду зібраної дощовою водою або грунтовою водою

Основні поняття для насосів

 • Продуктивність насоса: Витрата води який може створити станція за 1 годину роботи. Як приклад: 4000 л / ч.
 • Напір: Відстань на яке може прокачати воду насос. Вона складається з двох параметрів: висота всмоктування + висота напору
 • Тиск: Вимірюється в барах. Співвідношення тиск і висоти = 1 бар це 10 м напору. Іншими словами, насос з тиском в 3 бари, зможе прокачати воду на 30 метрів.
 • Висота: Різниця між висотою установки насоса і поверхнею (рівнем) води. Вимірюється в метрах. Для заглибних насосів висота всмоктування не враховується.

На малюнку покажемо залежність між тиском і продуктивністю. Чим менше продуктивність, тим вище висота.

зависимость между давлением и производительностью. Чем меньше производительность, тем выше высота.

*При напорі до 2 бар (20 метрів), продуктивність дорівнює 1250 л/год.

Дренажні насоси

Дренажні насоси відкачують воду там, де вона не потрібна. Вони володіють великою продуктивністю, але не нагнітають великий тиск. Тому до цими насосами можна підключати дощувачі.

2 види дренажних насосів: Дренажный насос купить в Харькове Одессе Украине

 • Насоси для брудної води: Призначені для перекачування води з частинками до 38 мм. Це можуть бути камені, згустки бруду, а трав .
 • Насоси для чистої води: можуть швидко перекачати воду з басейну або затопленого підвалу. Максимальний розмір частинок = до 5 мм.

Різниця між ними розподіляється за двома ознаками: 1) максимальні частки які можуть бути у воді (для брудної води або для чистої води). 2) мінімальний рівень води (для брудної води хв рівень води 30-50 мм, а для чистої 1-5 мм)

Садові насоси

Ця категорія насосів використовується для поливу (зрошення) саду або городу. В якості джерела води можна використовувати воду із свердловини, криниці, бочки, ставка... Вони здатні створити високий тиск, який дозволить підключити системи поливу, пістолети або дощувачі.

Важливо: чим менше відстань між насосом і дощувателем, тим більше дощувателів можна підключити.

3 види садових насосів:

 • Насоси для дощової води: Насосами для дощової води зі шлангом і пістолетом для поливу зручно поливати саСадовый насос купити на Electromax.com.іад з бочки для збору дощової води.Садовый насос купить на Electromax.com.ua
 • Садові насоси: З садовими насосами можна зрошувати сад дощовою водою або водою з інших джерел (наприклад, ґрунтовий підземною водою). Воду насоси можуть всмоктувати з глибини до 9 м.
 • Занурювальні нагнітальні насоси: З зануреними нагнітальні насосами можна зрошувати сад водою, що відкачується з глибини більше 9 м. Вони идеальнопригодны для глибоких джерел і свердловин діаметром 100 мм, але вони можуть використовуватися і замість садових насосів в бочках дощової води.

Всі садові насоси придатні тільки для перекачування чистої прісної води. Садові насоси встановлюються поза води, в той час як насоси для дощової води і нагнітальні насоси занурювальні можуть встановлюватися або підвішуватися у воді.

Особливості садових насосів:

 • Велика наливна горловина для заливання насоса без воронки.
 • Гумова опора для зниження вібрацією і безшумної роботи.
 • Реле теплового захисту запобігає перегрів двигуна.
 • Тільки від GARDENA: Подвійний вихід для одночасного застосування 2 з'єднувальних деталей.

Відмінні особливості та оснащення заглибних нагнітальних насосів

 • Тільки від GARDENA: діаметр 98 мм для застосування у вузьких свердловинах.
 • Теплове реле запобігає перегрів двигуна
 • Поплавковий вимикач: автоматично включає і вимикає насос в залежності від рівня води (тільки за Арт. №. 1469,1473)

Побутове водопостачання

Насоси для побутового водопостачання дають можливість використовувати дощову воду (наприклад, з резервуара дощової води з цистерни або з власної свердловини) для повністю автоматизованого побутового водопостачання (промивка туалету, пральна машина, зовнішній водорозбірний кран на будинку). На відміну від садових насосів вони автоматично включаються при появі витрата воли і вимикаються при його припиненні.

2 види насосів для побутового водопостачання:Бытовое водоснабжение купить на Electromax.com.ua

 • Домашні водонапірні станції автомати: Домашні водонапірні автомати ідеально придатні для стаціонарної установки в будинку. Запас води в резервуарі автомата дозволяє забезпечувати невеликі витрати води без включення насоса.
 • Автоматичні напірні насоси: Автоматичні напірні насоси особливо легкі й компактні. Тому їх можна не тільки встановлювати стаціонарно в будинку, але й мобільно користуватися ними в саду. Електронне управління забезпечує зручність в експлуатації насоса і самостійно стежить за появою несправностей в системі (наприклад, за повним спорожненням цистерни).

Відмінні особливості та оснащення домашніх водонапірних автоматів

 • Тільки від GARDENA: Вбудований фільтр: не потрібно ніякого зовнішнього фільтра попереднього очищення.
 • Тільки від GARDENA: Вбудований зворотний клапан: не потрібно ніякого зовнішнього зворотного клапана.
 • Велика наливна горловина і клапан для виходу повітря для простоти введення в експлуатацію
  Реле теплового захисту запобігає перегрів двигуна.

Важливо: Тільки у насосів GARDENA є вбудований фільтр, зворотний клапан, необхідні для безвідмовної експлуатації.

Відмінні особливості та оснащення автоматичних напірних насосів

 • Тільки від GARDENA Вбудований фільтр не потрібно ніякого зовнішнього фільтра попереднього очищення.
 • Захист від роботи в суху запобігає пошкодження насосів при відсутності води
 • Тільки від GARDENA: 2 виходи (поворотні): для одночасного приєднання споживачів 2
 • Тільки від GARDENA: Інформаційний дисплей: наочне повідомлення про працю (наприклад, продуктивність, тиск) і про появу несправності (наприклад, спустошення цистерни для води)

І на останок, для кращого засвоєння матеріалу, розв'яжіть задачу:

Питання: Насос з максимальною продуктивність 3000 л/ч. і максимальним напором 35 м всмоктує воду з глибини 3 м. (характеристика преведена вище) Потрібно живити водою дощуватель з витратою води 500 л/год з робочим тиском до 2 бари.Підходить цей насос?

Відповідь: При продуктивності в 500л / год. насос нагнітає тиск приблизно до 2,8 бару (визначені за графіком характеристики насоса). Якщо дождеватель потребує для нормальної роботи в тиску 2 бари, і на всмоктування води з глибини в 3 м втрачається натиск в 0,3 бару, то в сумі необхідний насос з напором не менше 2,3 бару. Цей насос для цього дождевателя підходить, так як він нагнітає тиск на 0,5 бару більше, ніж треба за розрахунком.


Нехай вода тече туди, куди Ви побажаєте! Приємного вам дня