Короткий вступ. Часто ми, як продавці мото та електротехніки, стикаємося з питанням покупців мотокультиваторів, газонокосарок, ланцюгових бензинових пил і т. д. про потужності двигуна, яка різними виробниками буває вказана в кВт або кінських силах. З кінськими силами ніби все зрозуміло, а от з кіловатами не завжди. У цьому короткому описі і ми пропонуємо розібратися з тим, як з кіловат  виходять кінські сили.

Кінська сила - позасистемна одиниця потужності. Поняття кінська сила була придумана ще в 1789 році шотландським інженером і винахідником Джеймсом Уаттом для того, щоб показати споживачеві скількох непарнокопитних може замінити винайдена ним парова машина. Наукова популярність кінської сили існувала досить довго, до 1882 року. Саме в 1882 році на Конгресі Британської Наукової асоціації була прийнята нова одиниця вимірювання потужності - Ват, названа на честь Джеймса Уатта.

У міжнародній системі вимірювань (СІ) відсутнє поняття "Кінська сила". Однак, у багатьох країнах, включаючи Україну і сусідні країни колишнього СНД все ще широко застосовують поняття кінська сила в середовищі, де використовують двигуни внутрішнього згоряння (автомобілі, мотоцикли, трактори, мотокультиватори, бензинові газонокосарки, мотокоси, бензопили тощо). Як правило, в каталогах по техніці або технічному описі продукту увазі, так звану "метричну кінську силу" рівну 735,49875 Вт. У США, крім метричної кінської сили існує ще "Електрична кінська сила" рівна 746 Вт.

Числовий вимір.

  • Співвідношення 1 кВт = 1,3596 л. с.
  • Співвідношення 1 л. с. = 0,7355 кВт (бензинові двигуни)
  • Співвідношення 1 л. с. = 0,746 кВт (електродвигуни)

Наведемо приклад: Для визначення потужності бензинової газонокосарки Husqvarna LC 48 з двигуном внутрішнього згоряння, потужністю 2,4 кВт необхідно: потужність в кВт * коефіцієнт співвідношення кВт/л. с. 2,4х1,3596=3,3 к. с. Потужність газонокосарки Husqvarna LC 48 становить 3,3 к. с.

І навпаки. Для прикладу візьмемо мотокосу Al-Ko MS 4300, потужністю 1,6 л. с. Щоб кінських сил отримати потужність в кіловатах необхідно: 1,6 л. с. * 0,7355 = 1,18 кВт.

Дані знання можуть стати в нагоді, якщо ви вирішите купити електропилу, електротріммер, електрокультиватор, електричну газонокосарку, воздуходув-пилосос, електричні висоторізи і багато іншого.

Сподіваюся, що цей короткий екскурс в історію та науку допоможе Вам, наші дорогі покупці, легко розібратися в технічних характеристики будь-якої техніки.