Багато хто з Вас помічали сцени в американських фільмах, де м'язистий хлопець з газонокосаркою підстригає і без того ідеальний газон. Хто з Вас пропускав ці сцени, хто хотів опинитися на місці того хлопця. Але, доглянутий газон нікого з Вас не міг залишити байдужим.

Спочатку хотілося б зруйнувати міф про те, що досить посадити траву, і вона сама перетвориться в ідеальний газон по волі природи. Немає. Так буває тільки в кіно. Для того, що б отримати ідеальний газон необхідно проводити такі процедури:

  • полив
  • стрижка
  • аерація
  • скарифікація

Кожен з перерахованих пунктів - це тема для окремої довгої і змістовної дискусії. У цій статті ми розкриємо нюанси таких процесів як аерація і скарифікація. Спочатку хотілося б внести ясність у визначення цих двох понять:

Аерація це процес проробляє в грунті не великих отворів. Завдяки чому коренева система трави отримує більше вологи. Так само надходить більше повітря, що поліпшує процес росту трави. Крім цього, аератор дозволяє позбутися від бур'янів і моху, які ускладнюють зростання трави.

Скарифікація по своїй суті це більш глибока і тверда аерація. Отвори, які проробляє скарифікатор більш глибокі, особливо це корисно на початку сезону перед добривом нашого зеленого килима.
Якщо з двох попередніх абзаців у Вас не склалося чіткого розуміння що до чого, то у нижче наведеному матеріалі ми спробуємо відповісти на найпопулярніші питання про цих процесах.

1. Для яких типів трави підходить аерація і скарифікація?
Аерація і скарифікація підходить для всіх типів трави. І не є процесом, який потребує тільки окремий тип сорт трави.

2. Які передумови того, що необхідна аерація грунту?
Якщо після не великого дощу на Вашому газоні залишаються на тривалий період калюжі - це перша ознака того, що необхідна аерація. Так само аерація частково допоможе піднятися траві по якій їздять транспортні засоби.

3. Коли і як часто варто проводити аерацію?
При систематичному догляді за газоном аерація буде ефективною після кожної 2-3 стрижки газону. Така частота не дозволить моху і бур'янів сильно проростати і при цій частоті шкоди для вашого газону буде мінімальним. АЛЕ! Варто приділяти особливу увагу до грунті з високим вмістом глини і ділянок біля пішохідних доріг. В цих ділянках потрібно більш часта аерація. Лакмусовим папірцем для Вас будуть служити калюжі, які залишаються після дощу або поливу.

4. Якщо після першої аерації газон виглядає належним чином можна відмовитися від подальших процедур аерації?
НІ! Так не варто робити. Це швидше схоже на симптоматичне лікування. А ми прагнемо до повного одужання". Аерація-це процес, який вимагає регулярного проведення.

5. Посилює аерація зростання трави?
Безумовно. За рахунок видалення бур'янів звільняється місце для розростання трави. Тим більше, що після процедури покращиться доступ повітря до кореневої системи. Як додатковим плюсом до аерації може стати добриво після неї. За рахунок отворів в грунті, які залишає після себе аератор, добрива проникають більш глибоко.

6. При якій погоді варто проводити аерацію?
Більш ефективною аерація буде при вологому ґрунті (після рясного поливу чи після дощу). Сухий ґрунт не дозволить більш глибоко проникнути аератора. Таким чином, процес стає менш ефективним.
Скарифікація відрізняється глибиною проникнення в грунт. Іншими словами це та ж аерація, але більш груба.
Звичайно, можна побудувати догляд за газоном таким чином, щоб не застосовувати скарифікацію. Але, не варто експериментувати. Тим більше, що проводити скарифікацію необхідно 2 рази на сезон, що не так вже й часто.
На початку сезону скарифікація допомагає позбавиться від залишків старої трави. А в кінці сезону стане завершальним акцентом догляду за Вашим "килимом". Не варто проводити скарифікацію перед заморозками. Так коренева система трави може промерзнути.

Перед проведенням аерації і скарифікації переконайтеся, що на території, яку Ви будете обробляти, немає сторонніх предметів (каменів, палиць, гілок). Ці предмети можуть пошкодити Ваш апарат.

Особливий акцент хотілося зробити на виборі аератора і скарифікатора. На перший погляд купівля двох предметів є досить витратною. Та й місце вони займають не мало. Але, багато брендів поєднали ці два пристрої в один надійний механізм. За рахунок змінних насадок Ви отримуєте 2 в 1, що істотно заощаджує Ваші гроші. На нашому сайті Ви можете купити аератор і скарифікатор з актуальною ціною.